Licensed to: Anna High School
Saturday, April 6th, 2019
04/06/2019 - 04/06/2019
Meet Scores
Meet Results
MALE TEAM SCORES 1 ANNA ANN 137.500 2 MINSTER MNST 117.500 3 LIBERTY CENTER LCE 106.000 4 FAIRLAWN FLWN 60.000 5 HOUSTON HOU 59.000 6 RUSSIA RUS 54.000 7 VERSAILLES VERS 46.000 8 BOTKINS BOTK 28.000 9 LEHMAN CATH. LEHC 21.000 10 NEW BREMEN NBR 20.000 11 NEW KNOXVILLE NKN 10.000 12 MIAMI VALLEY SCHOOL MVSC 4.000 FEMALE TEAM SCORES 1 MINSTER MNST 103.500 2 LIBERTY CENTER LCE 89.500 3 VERSAILLES VERS 73.500 4 ANNA ANN 68.000 5 NEW BREMEN NBR 58.000 6 RUSSIA RUS 57.000 6 BOTKINS BOTK 57.000 8 LEHMAN CATH. LEHC 53.000 9 NEW KNOXVILLE NKN 44.500 10 HOUSTON HOU 39.000 11 FAIRLAWN FLWN 20.000
Event 1 GIRLS 4x800m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 MINSTER A
MNST
10:08.01
2 RUSSIA A
RUS
10:11.65
3 LIBERTY CENTER A
LCE
10:31.72
4 VERSAILLES A
VERS
10:53.54
5 NEW BREMEN A
NBR
10:54.84
6 NEW KNOXVILLE A
NKN
11:04.18
7 ANNA A
ANN
11:20.37
8 FAIRLAWN A
FLWN
11:21.34
9 LEHMAN CATH. A
LEHC
11:23.07
10 HOUSTON A
HOU
11:29.21
Event 2 BOYS 4x800m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 LIBERTY CENTER A
LCE
8:21.78
2 HOUSTON A
HOU
8:37.78
3 MINSTER A
MNST
8:43.58
4 VERSAILLES A
VERS
8:43.60
5 ANNA A
ANN
8:52.49
6 RUSSIA A
RUS
9:09.83
7 BOTKINS A
BOTK
9:16.70
8 NEW BREMEN A
NBR
9:46.85
Event 3 GIRLS 100m High Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 ADRIANA JUTTE [10]
F 12
BOTK
0:16.06
2 HANNAH SHOEMAKER [764]
F 12
ANN
0:16.43
3 BURGIN BACHMAN [746]
F 12
LCE
0:16.54
4 JENNA HEUKER [608]
F 10
MNST
0:16.78
5 TESS LANE [102]
F 10
NBR
0:17.33
6 LAUREN MCFARLAND [107]
F 11
LEHC
0:17.78
7 JADEN PRENGER [64]
F 11
VERS
0:17.99
8 ALYSSA NIEMEYER
F 9
MNST
0:18.01
9 OLIVIA GRILLIOT [112]
F 9
NBR
0:18.06
10 MADISON HUELSKAMP
F 12
FLWN
0:18.26
11 GRETCHEN DWENGER [208]
F 10
NKN
0:18.51
12 JILL GREVE [13]
F 10
BOTK
0:18.56
13 MELISA WATERMAN [209]
F 9
NKN
0:18.73
14 CASSIDY MAYSE [807]
F 12
HOU
0:19.39
15 VICTORIA ELLINWOOD [724]
F 11
LCE
0:19.96
16 ANDREA MONNIN
F 11
RUS
0:20.10
17 ALEXUS BOOKER
F 11
RUS
0:21.11
18 KAYLA HUBER [816]
F 11
HOU
0:21.45
19 AIVA MILLER [44]
F 9
VERS
0:23.08
Event 4 BOYS 110m High Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 ALEX BRUGGAMAN [724]
M 12
ANN
0:16.02
2 JASON SIEFRING [27]
M 11
RUS
0:16.50
3 JACOB HEUKER [676]
M 10
MNST
0:17.72
4 BRENDAN OLEARY [102]
M 11
LEHC
0:18.10
5 JACOB ROMINE [721]
M 12
LCE
0:18.26
6 COLTON NANIK [709]
M 12
ANN
0:18.32
7 LUKE BILLENSTEIN [27]
M 10
VERS
0:18.50
8 BRANDON POLLOCK [848]
M 10
HOU
0:18.89
9 WESLEY JESTER [826]
M 11
HOU
0:19.12
10 JACK KOHNE [603]
M 9
MNST
0:19.97
11 OWEN LONG [704]
M 9
LCE
0:20.17
12 JONAH RESOR [226]
M 10
NKN
0:20.51
13 ISAAC BOHMAN [15]
M 9
VERS
0:20.87
14 SHEA STILES [221]
M 9
NKN
0:23.98
15 DOMINICK STEINKE [111]
M 10
NBR
0:24.30
Event 5 GIRLS 100m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 LINDSEY MAGOTEAUX [101]
F 10
LEHC
0:13.06
2 ALI MORAN [29]
F 10
VERS
0:13.43
3 KAITLYN HARRIS [776]
F 9
ANN
0:13.60
4 AUBREE HOLLENBAUGH [743]
F 9
LCE
0:13.91
5 MALLORY VOLLMAR [741]
F 11
LCE
0:13.99
6 RILEY TRENTMAN [124]
F 9
NBR
0:14.01
7 KENZIE VOISARD
F 10
RUS
0:14.38
8 SAMANTHA STIENECKER [207]
F 12
NKN
0:14.39
9 CAMRYN WILSON [757]
F 10
ANN
0:14.46
10 KIEYSHA RISMILLER [172]
F 9
NBR
0:14.47
11 SKYLER CLUNE [37]
F 12
VERS
0:14.69
12 MAURA BAUMER [639]
F 9
MNST
0:14.83
13 CARMEN HEUKER [9]
F 9
BOTK
0:14.91
14 AVA SHARP [622]
F 10
MNST
0:14.98
15 ELAINE ROBY [213]
F 10
NKN
0:15.16
16 KARIZMA HUELSKAMP
F 10
FLWN
0:15.32
17 JILLIAN WOODRUFF [16]
F 9
BOTK
0:16.35
18 BRIANNA KEMP [822]
F 9
HOU
0:16.51
19 LAUREN STANGEL [805]
F 9
HOU
0:17.19
20 SVANNAH ZWIEBEL
F 9
FLWN
0:19.89
Event 6 BOYS 100m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 JACKSON JONES
M 10
FLWN
0:11.24
2 IAN BOLLHEIMER [701]
M 11
ANN
0:11.34
3 JEFFREY RICHARDS [721]
M 11
ANN
0:11.47
4 BROC MILLER [638]
M 12
MNST
0:11.80
5 JOESEPH WINNER [622]
M 12
MNST
0:11.94
6 LOGAN GRAY [50]
M 11
RUS
0:12.09
7 HUMZA KHAN [555]
M 12
MVSC
0:12.10
8 WESLEY BRUNS [20]
M 10
VERS
0:12.30
9 CHASE DETRICK [45]
M 10
VERS
0:12.43
10 BRYCE BAILEY [722]
M 12
LCE
0:12.57
11 LIAM MCKEE [812]
M 10
HOU
0:12.73
12 TRENT LEHMAN [229]
M 11
NKN
0:12.80
13 TYLER SOLLMAN [109]
M 11
LEHC
0:12.96
14 MAGUIRE VOLLMAR [728]
M 11
LCE
0:12.98
15 BROCK ROGERS [40]
M 10
BOTK
0:13.17
16 BEN ROTH [551]
M 12
MVSC
0:13.20
17 TYLER KIES [835]
M 11
HOU
0:13.34
18 IAN FRY [129]
M 11
NBR
0:13.54
19 COLT MILLER [45]
M 10
RUS
0:13.55
20 MICHAEL SCHLARMAN [119]
M 12
NBR
0:14.00
21 DEAN BUTCHER [21]
M 11
BOTK
0:14.04
22 MICHAEL MCFARLAND
M 9
LEHC
0:14.04
23 MICHAEL HECKMAN [227]
M 9
NKN
0:14.61
Event 7 GIRLS 4x200m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 LEHMAN CATH. A
LEHC
1:50.82
2 LIBERTY CENTER A
LCE
1:51.63
3 VERSAILLES A
VERS
1:53.97
4 MINSTER A
MNST
1:55.37
5 NEW KNOXVILLE A
NKN
1:55.39
6 BOTKINS A
BOTK
1:57.61
7 FAIRLAWN A
FLWN
2:00.18
8 NEW BREMEN A
NBR
2:00.82
9 HOUSTON A
HOU
2:04.37
10 RUSSIA A
RUS
2:09.62
ANNA A
ANN
DQ
Event 8 BOYS 4x200m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 ANNA A
ANN
1:33.45
2 MINSTER A
MNST
1:35.75
3 LIBERTY CENTER A
LCE
1:37.47
4 VERSAILLES A
VERS
1:40.11
5 NEW BREMEN A
NBR
1:41.92
6 RUSSIA A
RUS
1:42.61
7 HOUSTON A
HOU
1:44.65
8 MIAMI VALLEY SCHOOL A
MVSC
1:45.59
9 NEW KNOXVILLE A
NKN
1:45.71
10 BOTKINS A
BOTK
1:46.91
Event 9 GIRLS 1600m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 KAITLYNN ALBERS [610]
F 12
MNST
5:33.02
2 EMMA KOENIG [5]
F 10
BOTK
5:37.82
3 MASON POHL [629]
F 10
MNST
5:50.67
4 HOLLIE VOISARD [836]
F 12
HOU
5:53.69
5 AVA KNOUFF [819]
F 9
HOU
5:54.15
6 SYDNEY MILLER [735]
F 10
LCE
5:54.61
7 CLAIRE MEYER
F 12
RUS
5:54.74
8 MADELYN HOLZAPFEL [32]
F 9
VERS
5:59.98
9 DALAYNA ASHBAUGH [725]
F 10
LCE
6:03.95
10 JOURNEY BOYLE [113]
F 9
NBR
6:10.40
11 KAYLIE KIPP [751]
F 9
ANN
6:15.46
12 LILY DETTMER [507]
F 9
MVSC
6:16.63
13 ANDREA HEITKAMP [125]
F 12
NBR
6:17.49
14 WILLOW CLINCHER
F 9
FLWN
6:19.16
15 HOPE BIXLER [773]
F 9
ANN
6:28.99
16 CAROLINE LEFFEL [219]
F 9
NKN
6:29.76
17 SOPHIA FLOOD [113]
F 11
LEHC
6:40.05
18 ELIZABETH JOCK [111]
F 9
LEHC
7:11.02
19 KENNEDY MCELDOWNEY [26]
F 10
VERS
7:12.98
20 CLARE CALDWELL
F 11
RUS
7:14.87
21 HANNAH NEUMAN [215]
F 12
NKN
8:24.04
Event 10 BOYS 1600m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 TRISTIN FREISTUHLER [804]
M 12
HOU
4:44.06
2 ALEX ALBERS [648]
M 9
MNST
4:48.57
3 KYLE RAUCH [703]
M 12
LCE
4:50.72
4 JORDAN KELLER [723]
M 12
LCE
4:53.51
5 ETHAN KNOUFF [822]
M 12
HOU
4:53.52
6 HAYDEN SCHMIDT [705]
M 9
ANN
4:58.31
7 STUART BALTES [22]
M 12
VERS
4:59.24
8 BROCK SCHULTE [627]
M 10
MNST
4:59.68
9 LOGAN CARTER [561]
M 12
MVSC
5:00.50
10 JONAH BRAUTIGAM
M 11
FLWN
5:00.66
11 ALAN FULLENKAMP [54]
M 10
BOTK
5:04.85
12 ANDREW DELOYE [48]
M 11
RUS
5:06.75
13 LUCAS SMITH [704]
M 9
ANN
5:17.18
14 HUNTER WATERMAN [101]
M 11
NBR
5:21.75
15 R.J. POEPPELMAN [43]
M 10
BOTK
5:23.77
16 ALEX BREWER [28]
M 11
VERS
5:25.76
17 CONNOR RANSBOTTOM [113]
M 10
NBR
5:35.62
18 SCOTT PETERSEN [108]
M 10
LEHC
6:07.76
19 ANDREW WISEMAN [101]
M 10
LEHC
7:34.52
Event 11 GIRLS 4x100m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 LEHMAN CATH. A
LEHC
0:52.14
2 LIBERTY CENTER A
LCE
0:53.11
3 VERSAILLES A
VERS
0:54.13
4 ANNA A
ANN
0:54.41
5 NEW KNOXVILLE A
NKN
0:55.12
6 MINSTER A
MNST
0:55.31
7 NEW BREMEN A
NBR
0:57.04
8 FAIRLAWN A
FLWN
0:57.19
9 RUSSIA A
RUS
0:58.68
10 HOUSTON A
HOU
0:59.36
Event 12 BOYS 4x100m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 ANNA A
ANN
0:45.07
2 FAIRLAWN A
FLWN
0:46.64
3 MINSTER A
MNST
0:46.92
4 VERSAILLES A
VERS
0:47.76
5 RUSSIA A
RUS
0:48.53
6 NEW BREMEN A
NBR
0:48.92
7 HOUSTON A
HOU
0:49.57
8 MIAMI VALLEY SCHOOL A
MVSC
0:50.32
9 NEW KNOXVILLE A
NKN
0:50.55
LIBERTY CENTER A
LCE
DQ
Event 13 GIRLS 400m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 LIZ WATREN [13]
F 12
VERS
1:01.89
2 KATE MOHLER [719]
F 9
LCE
1:03.28
3 BECCA SEGER
F 10
RUS
1:03.36
4 JENNA MARSHAL [22]
F 9
VERS
1:05.64
5 LAURYN WOLTERS [777]
F 9
ANN
1:07.08
6 OLIVIAH SMITH [821]
F 9
HOU
1:07.76
7 MAURA BAUMER [639]
F 9
MNST
1:07.85
8 KELSIE BURMEISTER [6]
F 10
BOTK
1:08.49
9 MARGARET HIRSCHFELD [609]
F 9
MNST
1:08.86
10 JULIA PETERS [506]
F 9
MVSC
1:10.27
11 BAILEY POHLMAN
F 9
RUS
1:10.36
12 MARA BRACKMAN [104]
F 9
NBR
1:10.61
13 COLLEEN OLEARY [109]
F 9
LEHC
1:11.67
14 VIVIAN NEIKAMP [115]
F 10
NBR
1:11.77
15 REBECCA LEFFEL [217]
F 9
NKN
1:12.39
16 GWYN MURREY [737]
F 9
LCE
1:14.87
17 EMMA JAMESON
F 9
FLWN
1:28.29
Event 14 BOYS 400m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 ALAN ASHER
M 10
FLWN
0:52.47
2 BART BIXLER [702]
M 11
ANN
0:52.74
3 PARKER STRAUSS [720]
M 12
LCE
0:52.91
4 DEVON SCHULTZ [608]
M 11
MNST
0:53.19
5 LEE MAGOTO [55]
M 12
RUS
0:53.46
6 COLE LUTHMAN [9]
M 12
VERS
0:54.73
7 WES DAVIDSON [717]
M 9
ANN
0:56.00
8 ZACH BOWERS [717]
M 11
LCE
0:56.13
9 SAMUEL TODD [557]
M 12
MVSC
0:57.25
10 RYAN SUBLER [49]
M 10
VERS
0:57.46
11 CARSON PRENGER [652]
M 11
MNST
0:57.65
12 ALEX SEGER [62]
M 11
RUS
0:58.32
13 CHRIS GOETTEMOELLER [105]
M 11
LEHC
0:58.79
14 JOSEPH EARL [820]
M 11
HOU
0:59.61
15 BROCK ROGERS [40]
M 10
BOTK
0:59.97
16 PATRICK MEIRING [810]
M 11
HOU
1:00.88
17 NATHAN KLYS [133]
M 11
NBR
1:01.46
18 LUKE DAVIDSON [128]
M 10
NBR
1:01.89
19 C.J. STOLER [51]
M 11
BOTK
1:03.12
20 JEREMY DOTY [228]
M 10
NKN
1:03.14
21 BAILEY DRISKELL
M 11
FLWN
1:07.36
22 SHEA STILES [221]
M 9
NKN
1:10.63
Event 15 GIRLS 300m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 HANNAH SHOEMAKER [764]
F 12
ANN
0:45.71
2 ADRIANA JUTTE [10]
F 12
BOTK
0:49.07
3 RYLIE MCIVER [105]
F 11
LEHC
0:50.62
4 TESS LANE [102]
F 10
NBR
0:51.47
5 ELLA MONNIN [112]
F 9
LEHC
0:51.60
6 GRETCHEN DWENGER [208]
F 10
NKN
0:51.90
7 SOPHIE LONG [727]
F 10
LCE
0:51.99
8 OLIVIA GRILLIOT [112]
F 9
NBR
0:52.45
9 BAILEY JOHNSON [738]
F 11
LCE
0:52.48
10 JILL GREVE [13]
F 10
BOTK
0:52.57
11 JADEN PRENGER [64]
F 11
VERS
0:53.68
12 MELISA WATERMAN [209]
F 9
NKN
0:54.31
13 EMMA PETERS [34]
F 11
VERS
0:54.50
14 ANDREA MONNIN
F 11
RUS
0:55.69
15 ALYSSA NIEMEYER
F 9
MNST
0:57.15
16 ALEXUS BOOKER
F 11
RUS
1:00.50
17 KATRINA MEIRING [808]
F 9
HOU
1:11.13
Event 16 BOYS 300m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 ETHAN KITCHEN [720]
M 10
ANN
0:42.40
2 COLTON NANIK [709]
M 12
ANN
0:42.64
3 BRENDAN OLEARY [102]
M 11
LEHC
0:43.82
4 CONNOR KELLER [716]
M 11
LCE
0:44.97
5 BRADY HOELSCHER [636]
M 10
MNST
0:46.01
6 JACOB HEUKER [676]
M 10
MNST
0:46.19
7 WESLEY JESTER [826]
M 11
HOU
0:46.77
8 BRANDON POLLOCK [848]
M 10
HOU
0:47.78
9 CALEB MONNIN [59]
M 11
RUS
0:47.86
10 LUKE BILLENSTEIN [27]
M 10
VERS
0:48.01
11 WESLEY BRUNS [20]
M 10
VERS
0:48.07
12 COLT MILLER [45]
M 10
RUS
0:49.35
13 KANE FITZGERALD
M 9
FLWN
0:50.07
14 NIYANTH REDDY [550]
M 12
MVSC
0:50.57
15 OWEN LONG [704]
M 9
LCE
0:50.74
16 JONAH RESOR [226]
M 10
NKN
0:51.74
17 MICHAEL HECKMAN [227]
M 9
NKN
0:53.72
18 DOMINICK STEINKE [111]
M 10
NBR
0:54.94
Event 17 GIRLS 800m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 MADELINE MAGOTO [607]
F 12
MNST
2:22.67
2 ELLA HOEHNE
F 9
RUS
2:29.28
3 CONSTANCE ROELL [723]
F 12
LCE
2:29.46
4 CARSYN HENSCHEN [218]
F 9
NKN
2:31.39
5 MADISON ATKINSON [731]
F 12
LCE
2:33.33
6 EMMA KOENIG [5]
F 10
BOTK
2:35.88
7 ELLA BOATE [611]
F 10
MNST
2:37.52
8 MARIA SCHMIESING [106]
F 12
LEHC
2:38.77
9 ANNA FIESSINGER
F 12
RUS
2:40.27
10 MARIA MANGEN [50]
F 10
VERS
2:42.72
11 OLIVIA WAYMIRE [14]
F 11
VERS
2:46.01
12 ALANA SPEELMAN [109]
F 11
NBR
2:46.29
13 JOELLE DELISLE [223]
F 9
NKN
2:47.06
14 NICOLE LUNZ
F 11
FLWN
2:49.00
15 BETHANY ALTHAUSER [771]
F 9
ANN
2:49.43
16 AGNES SCHMIESING [108]
F 9
LEHC
2:49.65
17 LILY LENNARTZ [114]
F 9
NBR
2:50.30
18 BREANN REAMAN [778]
F 9
ANN
2:56.27
19 BREANNA RUFUS
F 11
FLWN
2:57.44
Event 18 BOYS 800m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 NATHAN MELLER [719]
M 12
LCE
2:02.92
2 WESTON KUNDO [718]
M 12
LCE
2:04.15
3 ETHAN KNOUFF [822]
M 12
HOU
2:05.52
4 ALEX ALBERS [648]
M 9
MNST
2:06.90
5 AUSTIN FELICE [634]
M 11
MNST
2:09.81
6 ISSAC AMBOS
M 11
FLWN
2:10.49
7 LANDIN BOYLE [138]
M 11
NBR
2:15.53
8 BLAKE JACOBS [814]
M 11
HOU
2:15.60
9 JAKE GOUBEAUX [44]
M 10
RUS
2:16.55
10 HAYDEN SCHMIDT [705]
M 9
ANN
2:17.13
11 CADEN SCHULZE [23]
M 12
VERS
2:17.50
12 JARRETT PETITJEAN [44]
M 10
VERS
2:17.59
13 NICK FRY [707]
M 10
ANN
2:19.17
14 LOGAN CARTER [561]
M 12
MVSC
2:19.62
15 AJAY SEGER [58]
M 11
RUS
2:20.50
16 MICAH CONDON [125]
M 12
NBR
2:21.68
17 SCOTT PETERSEN [108]
M 10
LEHC
2:31.76
18 SETH PUCKETT
M 10
FLWN
2:36.96
19 ETHAN SELHORST [224]
M 9
NKN
2:41.53
20 AARON SCHAFFER [222]
M 11
NKN
3:24.74
21 ANDREW WISEMAN [101]
M 10
LEHC
3:30.48
Event 19 GIRLS 200m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 HANNAH SHOEMAKER [764]
F 12
ANN
0:26.37
2 LINDSEY MAGOTEAUX [101]
F 10
LEHC
0:26.54
3 LOLA THOMPSON [206]
F 10
NKN
0:27.19
4 ALI MORAN [29]
F 10
VERS
0:28.20
5 KATE MOHLER [719]
F 9
LCE
0:28.47
6 KAITLYN HARRIS [776]
F 9
ANN
0:28.71
7 ABBEY SWEARINGEN
F 9
FLWN
0:28.72
8 ALLISON MANGEN [38]
F 9
VERS
0:28.77
9 AVA GRIESHOP [605]
F 9
MNST
0:29.01
10 AUBREE HOLLENBAUGH [743]
F 9
LCE
0:29.25
11 KIEYSHA RISMILLER [172]
F 9
NBR
0:29.54
12 OLIVIA MONNIN [116]
F 11
LEHC
0:29.86
13 MAURA BAUMER [639]
F 9
MNST
0:29.93
14 KENZIE VOISARD
F 10
RUS
0:29.95
15 TAYLOR NEUMAN [204]
F 11
NKN
0:30.00
16 RACHEL KREMER [107]
F 12
NBR
0:31.09
17 OLIVIAH SMITH [821]
F 9
HOU
0:31.22
18 JULIA PETERS [506]
F 9
MVSC
0:31.69
19 AUBRIE HARROD [17]
F 10
BOTK
0:31.76
20 CLAIRE HENMAN
F 9
FLWN
0:31.92
21 LAUREN STANGEL [805]
F 9
HOU
0:36.19
Event 20 BOYS 200m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 IAN BOLLHEIMER [701]
M 11
ANN
0:23.38
2 JACKSON JONES
M 10
FLWN
0:23.73
3 ALAN ASHER
M 10
FLWN
0:24.17
4 BROC MILLER [638]
M 12
MNST
0:24.35
5 DEVON SCHULTZ [608]
M 11
MNST
0:24.43
6 ZACH BOWERS [717]
M 11
LCE
0:24.45
7 BRENDAN OLEARY [102]
M 11
LEHC
0:24.55
8 DEREK ARLING [715]
M 12
ANN
0:24.70
9 LOGAN GRAY [50]
M 11
RUS
0:24.88
10 LEE MAGOTO [55]
M 12
RUS
0:25.42
11 CHASE DETRICK [45]
M 10
VERS
0:25.52
12 BRANDON HEITKAMP [127]
M 12
NBR
0:25.53
13 LIAM MCKEE [812]
M 10
HOU
0:25.61
14 BRADEN SUCHLAND [108]
M 9
NBR
0:25.70
15 MITCHEL WOOD [730]
M 9
LCE
0:26.12
16 COLE HUGHES [220]
M 9
NKN
0:26.34
17 BRANDON POLLOCK [848]
M 10
HOU
0:26.57
18 JOSH JOHNSON [47]
M 11
BOTK
0:26.81
19 BEN ROTH [551]
M 12
MVSC
0:27.16
20 C.J. STOLER [51]
M 11
BOTK
0:28.06
21 KAYANA JONES [565]
M 10
MVSC
0:28.41
Event 21 GIRLS 3200m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 GWEN MEIRING [614]
F 11
MNST
12:06.98
2 MACKENZIE BOHMAN [619]
F 11
MNST
12:23.96
3 AVA KNOUFF [819]
F 9
HOU
12:38.09
4 HOPE OELKRUG [720]
F 9
LCE
12:43.58
5 MYLA COX
F 9
FLWN
13:26.65
6 LAUREN MENKE [28]
F 10
VERS
13:27.44
7 REBECCA LEFFEL [217]
F 9
NKN
13:44.39
8 MADISON CORDONNIER [116]
F 10
NBR
13:48.54
9 KAYLEIGH KNERR [766]
F 12
ANN
13:51.01
10 HOPE BIXLER [773]
F 9
ANN
14:12.13
11 JESSICA FLEDERJOHANN [110]
F 11
NBR
14:19.82
12 LEXIE DEMANGE [30]
F 9
VERS
14:25.12
13 NATALIE KLOSTERMAN
F 11
RUS
14:30.80
14 KEIRSTIN HOFFER MCCLURE [752]
F 11
LCE
14:32.43
15 MAGDALENE BEZY [104]
F 10
LEHC
14:51.15
16 ARICA JUTTE [46]
F 10
BOTK
15:03.50
17 CLARE CALDWELL
F 11
RUS
15:28.62
18 ABIGAIL SNIEGOWSKI [210]
F 10
NKN
15:33.00
19 KATRINA MEIRING [808]
F 9
HOU
16:22.60
Event 22 BOYS 3200m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 NATHANIEL ELIEFF [715]
M 10
LCE
10:26.08
2 TRISTIN FREISTUHLER [804]
M 12
HOU
10:27.38
3 COLLIN WATTERSON [23]
M 9
BOTK
11:05.54
4 JONATHAN BELL [42]
M 10
RUS
11:07.77
5 AARON HUWER [640]
M 12
MNST
11:11.11
6 CALEB GAIER [700]
M 11
ANN
11:12.28
7 DONOVAN BROWN [45]
M 10
BOTK
11:13.60
8 LUCAS SMITH [704]
M 9
ANN
11:23.10
9 MANNY KELLER [727]
M 12
LCE
11:30.46
10 JACOB SLATER [803]
M 12
HOU
11:41.51
11 ALEX BREWER [28]
M 11
VERS
11:54.67
12 JOEL BERELSMAN [630]
M 10
MNST
12:13.39
13 LOGAN MILLER [25]
M 11
VERS
12:19.43
14 JORDAN HENMAN
M 11
FLWN
12:50.11
15 NATHAN KLYS [133]
M 11
NBR
13:27.13
Event 23 GIRLS 4x400m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 MINSTER A
MNST
4:17.65
2 LIBERTY CENTER A
LCE
4:20.48
3 VERSAILLES A
VERS
4:22.25
4 BOTKINS A
BOTK
4:25.92
5 NEW KNOXVILLE A
NKN
4:29.96
6 ANNA A
ANN
4:34.01
7 RUSSIA A
RUS
4:34.43
8 LEHMAN CATH. A
LEHC
4:38.62
9 NEW BREMEN A
NBR
4:42.09
Event 24 BOYS 4x400m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 LIBERTY CENTER A
LCE
3:37.34
2 ANNA A
ANN
3:39.73
3 HOUSTON A
HOU
3:42.82
4 RUSSIA A
RUS
3:44.05
5 MINSTER A
MNST
3:46.24
6 VERSAILLES A
VERS
3:47.17
7 NEW BREMEN A
NBR
3:49.89
8 BOTKINS A
BOTK
3:55.46
9 MIAMI VALLEY SCHOOL A
MVSC
3:55.56
Event 25 GIRLS Discus Throw
NAME
GR
TEAM
MARK
1 SHELBY AYERS [830]
F 12
HOU
122'06.00"
2 GRACE HOMAN [19]
F 12
BOTK
122'00.00"
3 KAYLA BERGMAN [141]
F 12
NBR
112'05.00"
4 MEGAN KREIG [121]
F 10
NBR
101'07.00"
5 AVERY HENSCHEN [211]
F 9
NKN
100'01.00"
6 LENNA ROWLAND [775]
F 9
ANN
98'07.00"
7 ABAGAIL HEATH [708]
F 11
LCE
94'07.00"
8 MOLLY RIOCH [783]
F 9
ANN
92'09.00"
9 EMMA BOWERS [710]
F 12
LCE
91'05.00"
10 ALEAH JOHNSON [20]
F 9
BOTK
89'06.00"
11 DANA PRENGER [632]
F 10
MNST
84'04.00"
12 BELLE BRAUTIGAM
F 9
FLWN
82'00.00"
13 HALEY MANGEN [65]
F 10
VERS
80'02.00"
14 KAYLEE BRAUN [63]
F 9
VERS
70'09.00"
15 HANNAH HEITKAMP
F 10
RUS
70'01.00"
16 SAMANTHA CLAYTON [110]
F 10
LEHC
68'01.00"
17 ISKRA HARROD [621]
F 9
MNST
65'10.00"
18 KIERSTYN OBERDORF [825]
F 10
HOU
65'00.00"
19 ELISABETH BAENDE [212]
F 10
NKN
64'08.00"
20 SARAH PINCHOT
F 11
RUS
57'01.00"
21 ALEX HENMAN
F 10
FLWN
51'04.00"
Event 26 BOYS Discus Throw
NAME
GR
TEAM
MARK
1 MARCUS LEE [61]
M 11
BOTK
123'08.00"
2 ISAAC DODDS [732]
M 12
ANN
123'07.00"
3 SAM SCHMIESING [662]
M 12
MNST
118'06.00"
4 JUSTIN SHUGA [63]
M 10
BOTK
118'01.00"
5 DERRICK ANGILETTA [735]
M 12
LCE
116'08.00"
6 BEN ALBERS [50]
M 12
VERS
112'05.00"
7 CODY FRERICKS [650]
M 12
MNST
112'04.00"
8 ETHAN FUNK [837]
M 9
HOU
110'07.00"
9 A.J. ARLING [729]
M 10
ANN
108'05.00"
10 BRAYDEN KEIHL [59]
M 9
VERS
107'09.00"
11 SAM ANSPACH [232]
M 10
NKN
105'05.00"
12 MASON KUCK [130]
M 9
NBR
103'07.00"
13 C.J. SPRADLIN [756]
M 12
LCE
102'04.00"
14 JACOB RINDLER [141]
M 12
NBR
100'05.00"
15 MICHAEL YORK [69]
M 12
RUS
98'01.00"
16 CHRISTIAN STUEVE [54]
M 11
RUS
96'08.00"
17 BRANDON SMITH
M 12
FLWN
92'06.00"
18 AARON BRAUTIGAM
M 11
FLWN
80'01.00"
19 CODY SELANDERS [847]
M 10
HOU
78'03.00"
20 GRANT TEMPLE [216]
M 9
NKN
67'05.00"
Event 27 GIRLS High Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 ELLI ROETGERMAN [117]
F 10
NBR
5'00.00"
2 ELLA MESCHER [624]
F 9
MNST
5'00.00"
3 SOPHIE FRANCIS
F 9
RUS
4'10.00"
4 ELLA HOEHNE
F 9
RUS
4'08.00"
5 JADA BARLAGE [55]
F 11
VERS
4'08.00"
5 BAILEY JOHNSON [738]
F 11
LCE
4'08.00"
7 BURGIN BACHMAN [746]
F 12
LCE
4'08.00"
8 JACKLYN LEFFEL [203]
F 11
NKN
4'08.00"
8 ASHLEY BERTKE [779]
F 9
ANN
4'08.00"
10 MELISA WATERMAN [209]
F 9
NKN
4'08.00"
10 SHANA ROE [750]
F 12
ANN
4'08.00"
12 AVA SHARP [622]
F 10
MNST
4'06.00"
13 OLIVIA WAYMIRE [14]
F 11
VERS
4'00.00"
Event 28 BOYS High Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 JACKSON JONES
M 10
FLWN
6'00.00"
2 GARHETT KEENER [719]
M 10
ANN
5'10.00"
3 WESLEY JESTER [826]
M 11
HOU
5'08.00"
4 RYLAND DYRNESS [230]
M 10
NKN
5'06.00"
5 TREY PATTERSON [744]
M 10
LCE
5'06.00"
6 CALEB HEITKAMP [46]
M 10
VERS
5'06.00"
7 BRYCE BAILEY [722]
M 12
LCE
5'04.00"
8 JOESEPH WINNER [622]
M 12
MNST
5'04.00"
8 ISAAC EGBERT [725]
M 10
ANN
5'04.00"
10 ETHAN LUTHMAN [47]
M 9
RUS
5'02.00"
11 MICHAEL SCHLARMAN [119]
M 12
NBR
5'02.00"
12 ISSAC AMBOS
M 11
FLWN
5'00.00"
13 ISAAC BOHMAN [15]
M 9
VERS
5'00.00"
KAYANA JONES [565]
M 10
MVSC
NM
ETHAN SMITH [646]
M 11
MNST
NM
ADAM DAPORE [31]
M 11
RUS
NM
JUSTIN POLLOCK [828]
M 9
HOU
NM
Event 29 GIRLS Long Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 MADISON HUELSKAMP
F 12
FLWN
15'09.00"
2 SOPHIE FRANCIS
F 9
RUS
14'09.00"
3 HANNAH PACK [635]
F 12
MNST
14'06.00"
4 ELLI ROETGERMAN [117]
F 10
NBR
14'03.00"
5 LAURYN WOLTERS [777]
F 9
ANN
14'03.00"
6 BECCA SEGER
F 10
RUS
14'01.00"
7 KATE GRIESDORN [25]
F 10
VERS
13'10.00"
8 JENSEN SONNENBERG [742]
F 9
LCE
13'03.00"
9 TAYLOR GONZALEZ [202]
F 12
NKN
13'03.00"
10 AUBRIE HARROD [17]
F 10
BOTK
13'02.00"
11 SAMANTHA STIENECKER [207]
F 12
NKN
12'11.00"
12 CARLY ROTH [734]
F 9
LCE
12'10.50"
13 RILEY TRENTMAN [124]
F 9
NBR
12'08.00"
14 ASHLEY BERTKE [779]
F 9
ANN
12'07.50"
15 VAEGUS GALLIMORE
F 9
FLWN
12'07.00"
16 AVA SHARP [622]
F 10
MNST
11'11.00"
17 ELLIE BARGA [20]
F 11
VERS
11'07.50"
18 KIERSTYN OBERDORF [825]
F 10
HOU
10'11.00"
19 KATRINA MEIRING [808]
F 9
HOU
10'01.00"
Event 30 BOYS Long Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 KAMREN STEWARD [723]
M 11
ANN
18'08.75"
2 MICHAEL MCFARLAND
M 9
LEHC
18'06.00"
3 CARSON PRENGER [652]
M 11
MNST
18'00.50"
4 JASON SIEFRING [27]
M 11
RUS
17'11.00"
5 CONNER ALBERS [612]
M 10
MNST
17'10.00"
6 RILEY HUELSKAMP [703]
M 11
ANN
17'10.00"
7 PARKER STRAUSS [720]
M 12
LCE
17'09.00"
8 JACK OSBORNE [13]
M 9
VERS
17'03.00"
9 ADAM DAPORE [31]
M 11
RUS
16'11.00"
10 CALEB HEITKAMP [46]
M 10
VERS
16'09.00"
11 MITCHEL WOOD [730]
M 9
LCE
16'03.50"
12 TRENT LEHMAN [229]
M 11
NKN
16'02.50"
13 KANE FITZGERALD
M 9
FLWN
15'10.00"
14 RYAN ELY [802]
M 9
HOU
15'07.00"
15 ANTON WIEST [807]
M 10
HOU
15'05.00"
16 JOSH JOHNSON [47]
M 11
BOTK
14'07.50"
17 JEREMY DOTY [228]
M 10
NKN
14'00.00"
18 SETH PUCKETT
M 10
FLWN
13'06.00"
19 COLE HAMBURG [131]
M 9
NBR
12'11.75"
NOAH YOUNG [106]
M 11
LEHC
NM
Event 31 GIRLS Shot Put
NAME
GR
TEAM
MARK
1 GRACE HOMAN [19]
F 12
BOTK
41'07.75"
2 ERIN SCOTT [225]
F 12
NKN
36'11.50"
3 SHELBY AYERS [830]
F 12
HOU
35'07.00"
4 MACKENZIE WENRICK [838]
F 11
HOU
34'00.00"
5 DANA PRENGER [632]
F 10
MNST
33'01.00"
6 KAYLA BERGMAN [141]
F 12
NBR
32'09.50"
7 LAUREN BARHORST [785]
F 11
ANN
32'00.75"
8 ALEAH JOHNSON [20]
F 9
BOTK
32'00.00"
9 ABAGAIL HEATH [708]
F 11
LCE
30'11.75"
10 BELLE BRAUTIGAM
F 9
FLWN
30'03.50"
11 KAYLEE BRAUN [63]
F 9
VERS
29'08.00"
12 SARAH GRABER [702]
F 10
LCE
27'10.75"
13 EMILY BERTKE [769]
F 11
ANN
26'07.75"
14 HALEY MANGEN [65]
F 10
VERS
26'07.25"
15 MEGAN KREIG [121]
F 10
NBR
26'06.25"
16 HANNAH HEITKAMP
F 10
RUS
25'00.25"
17 OLIVIA AMBOS
F 9
FLWN
24'01.00"
18 BAILEY POHLMAN
F 9
RUS
23'11.00"
19 ISKRA HARROD [621]
F 9
MNST
23'05.75"
20 SAMANTHA CLAYTON [110]
F 10
LEHC
22'07.75"
Event 32 BOYS Shot Put
NAME
GR
TEAM
MARK
1 BRAYDEN KEIHL [59]
M 9
VERS
45'09.75"
2 JACOB RINDLER [141]
M 12
NBR
44'05.50"
3 MICHAEL YORK [69]
M 12
RUS
44'05.00"
4 SAM ANSPACH [232]
M 10
NKN
43'06.00"
5 CODY FRERICKS [650]
M 12
MNST
43'02.75"
6 MALACHI MINNICH [731]
M 11
ANN
42'06.50"
7 MARCUS LEE [61]
M 11
BOTK
42'03.25"
8 SAM SCHMIESING [662]
M 12
MNST
39'11.00"
9 CASEY PARKER [150]
M 12
NBR
39'05.50"
10 JUSTIN SHUGA [63]
M 10
BOTK
39'00.75"
11 MATT WINTERFELD [755]
M 11
LCE
38'07.50"
12 BEN ALBERS [50]
M 12
VERS
38'06.75"
13 C.J. SPRADLIN [756]
M 12
LCE
37'10.00"
14 CHRISTIAN STUEVE [54]
M 11
RUS
36'02.25"
15 CODY SELANDERS [847]
M 10
HOU
35'09.50"
16 KURTIS HOBBS
M 9
FLWN
35'02.75"
17 AARON BRAUTIGAM
M 11
FLWN
33'10.00"
18 GRANT TEMPLE [216]
M 9
NKN
25'03.25"
19 ETHAN FUNK [837]
M 9
HOU
25'03.00"
ISAAC DODDS [732]
M 12
ANN
NM
Event 33 GIRLS Pole Vault
NAME
GR
TEAM
MARK
1 LUCY PRAKEL [35]
F 11
VERS
11'07.00"
2 VIVIAN NEIKAMP [115]
F 10
NBR
9'00.00"
3 HANNAH SHOEMAKER [764]
F 12
ANN
9'00.00"
4 SARAH PINCHOT
F 11
RUS
8'06.00"
5 SOPHIE LONG [727]
F 10
LCE
8'00.00"
6 AVA GRIESHOP [605]
F 9
MNST
7'06.00"
7 KENZIE VOISARD
F 10
RUS
7'06.00"
8 ALYSSA NIEMEYER
F 9
MNST
7'00.00"
8 CHLOE BAUGHMAN [772]
F 9
ANN
7'00.00"
10 JAYLA POTHAST [36]
F 10
VERS
7'00.00"
11 MALLORY VOLLMAR [741]
F 11
LCE
7'00.00"
Event 34 BOYS Pole Vault
NAME
GR
TEAM
MARK
1 BROC MILLER [900]
M 12
MNST
12'06.00"
2 MAX BOHMAN [915]
M 11
RUS
12'00.00"
3 BRECKEN GARRETSON [901]
M 10
LCE
11'00.00"
4 GARRETT SMAIL
M 11
FLWN
10'06.00"
5 JACOB ROMINE [908]
M 12
LCE
10'00.00"
6 COLE LUTHMAN [911]
M 12
VERS
10'00.00"
7 JAY PRENGER [910]
M 12
MNST
9'06.00"
8 RYAN ELY
M 9
HOU
9'00.00"
9 EVAN VANSKYOCK [980]
M 9
VERS
9'00.00"
10 WILL MAGOTO [916]
M 11
RUS
8'06.00"
11 SAMUEL TODD [919]
M 12
MVSC
8'06.00"
ANTON WIEST [807]
M 10
HOU
NM